Loading...

podróż przez Czechy

Przewodnikiem został Wojtek. Ma do tego predyspozycje, gdyż na co dzień musi organizować pracę podległych mu ludzi i wyprzedzając fakty wyznam, że poszło mu świetnie.


Ze względu na mnie (kamper pow. 3,5 t, 3 osie i związane z tym opłaty) zdecydowaliśmy się ominąć czeskie i austriackie autostrady. Droga wiodła przez malownicze czeskie miasteczka

Czechy są bardzo pofałdowane, wiele kilometrów trasy to podjazdy zjazdy, góra za górą

Drogi w wielu miejscach takie jak u nas

Chociaż (podobno) czeskie autostrady przegoniły niemieckie

W Losticach zjedliśmy obiad.

Niestety nie skosztowaliśmy słynnych knedlików, gdyż oferowano je bez żadnej omasty, ale sery z miejscowej wytwórni zrekompensowały nam to z nawiązką, ceny niewygórowane. Panie skosztowały dobrego ciemnego piwa.

Dzieci miały okazję chwilę się wybiegać

I trochę pozowały do zdjęć

Niektóre podjazdy, zjazdy i serpentyny dały nam w kość.

Zachodzące słońce wskazywało nam kierunek

Na horyzoncie pojawiły się wysokie góry

W nocy, czego niestety nie mamy na zdjęciach, wjechaliśmy do Niemiec. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki drogi stały się proste, wygodniejsze i lepiej oznakowane. Teraz już szybko pomknęliśmy ku miejscu noclegowemu w Landshut. Po krótkim poszukiwaniu wjechaliśmy na parking Edeki (N 48,543638 E 12,154543) i… szybko zasnęliśmy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.