Loading...

Koniec kwietnia to najwyższy czas na rozpoczęcie wędrówek z przyczepą. W tym roku na pierwszy ogień poszły Mazury. Mimo wspaniałej pogody ograniczeniem był czas, w którym się wybieraliśmy- maj za pasem, ale większość kempingów jeszcze nieczynnych, Atrakcje turystyczne i rozrywkowe w najlepszym wypadku działają na “pół gwizdka”, ale zaryzykowaliśmy 😉

Mimo ostrzeżeń z forum karawaning.pl, że kemping “Ostoja Stara Baśń” w Kosewie jest dosyć głośny (położony tuż przy drodze nr 16 między Mrągowem a Mikołajkami) właśnie tam się skierowaliśmy. Kemping jako jedyny w okolicy oferował coś naszym dzieciom; nie byle huśtawkę czy piaskownicę, ale w miarę przyzwoity plac zabaw. Wybór okazał się bardzo dobry, ale o tym w osobnej notce.

Czwartek był luźniejszym dniem, od rana zajęliśmy się przygotowaniem do wyjazdu. Zabraliśmy starszą córkę wcześniej z przedszkola i po obiedzie zaczęliśmy się pakować. Mimo ambitnych planów wyjechaliśmy dopiero przed 16. Droga mijała bardzo dobrze, głównie dlatego że Aviomarin podany dziewczynkom spisywał się doskonale. Nawierzchnia na drogach była całkiem niezła, aż do momentu, gdy spokojny głos Hołowczyca zasugerował skręt w lewo, na Morąg… W drodze powrotnej nie popełniliśmy tego błędu, bo ten skrót ma fatalną nawierzchnię i nawet jeżeli da się dzięki niemu zaoszczędzić cokolwiek czasu czy paliwa, to jazda nie należy do przyjemnych. A droga przez Ostródę okazała się całkiem w porządku.

Nawigacja tego dnia jeszcze raz sprowadziła nas na manowce- musieliśmy zawracać znad jeziora Czos i szukać drogi na Mikołajki. Po 21 wjechaliśmy na kemping. Było ciemno i pusto. Zameldowałem się u obsługi, opłaciłem pobyt (45 zł za dobę- przyczepa, auto, 2 osoby dorosłe, dzieci nie liczono) i mogliśmy się ustawić na pustym placu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.